Суміш клейова і армуюча ANSERGLOB ВСХ 40 призначена для улаштування гідрозахисного шару, а також для приклеювання пінополістиролу і жорстких мінераловатних плит на поверхні з бетону, цегли, пінобетону, цементно-піщаної, цементно-вапняної, гіпсової штукатурки та інші мінеральні основи. Клейову суміш можна використовувати всередині і зовні будинків у виробничих і житлових приміщеннях. Гідрозахисний шар може служити основою під опорядження фінішними декоративними штукатурками і шпаклівками ANSERGLOB.
Суху суміш необхідно засипати в ємність з чистою водою з розрахунку 0,22 – 0,24 л води на 1 кг суміші (5,5 – 6,0 л води на мішок 25 кг) при одночасному перемішуванні вручну або механічно (дрилем на низьких обертах) до отримання однорідної і пластичної маси. Через 5 хвилин суміш необхідно повторно перемішати, після чого її можна використовувати протягом 2 годин.
Підготовка основи здійснюється згідно ДСТУ – Н Б А.3.1-23:2013, ДБН В.2.6-162:2010 і ДСТУ- Н Б В.2.6-212:2016. Основа повинна бути достатньо міцною і рівною, очищеною від пилу, бруду, вапна, жирів, масляних або емульсійних фарб. Неміцні ділянки основи необхідно видалити. Нерівності основи необхідно вирівняти стартовою штукатурною сумішшю ANSERGLOB ВСТ 20. Сильновсмоктуючі основи перед виконанням робіт необхідно обробити однією з глибокопроникаючих емульсій ANSERGLOB і витримати 4 години. Слабковбираючі основи перед початком робіт обробляються ANSERGLOB EG 62 і витримують від 3 до 6 годин. Перед влаштуванням захисного армуючого шару, необхідно виконати механічне кріплення плит утеплення (дюбелями). По закінченню 3 діб після приклеювання пінополістирольних плит нерівності основи слід зашліфувати абразивним папером закріпленим до жорсткого полутеру. Мінераловатні плити не шліфуються.
Приготовлену клейову суміш ANSERGLOB BCX 40 наносять на внутрішню поверхню плити смуговим способом у тому випадку, коли на поверхні стіни є нерівності до 5 мм, а в якості утеплювача застосовуються пінополістирольні плити. Розчинну суміш наносять у вигляді смуг на відстані 20 мм від країв плити по всьому її периметру, а потім посередині. Смуги, нанесені по периметру, повинні бути з розривами, щоб при приклеюванні плити не утворювалися повітряні пробки.
Комбінованим (або маячковим) способом розчинну суміш наносять у тому випадку, коли поверхня стіни має нерівності до 10 мм і проектом передбачено використання пінополістирольних теплоізоляційних плит. Клейовий склад наноситься на поверхню теплоізоляційної плити по всьому її периметру смугами шириною 50 – 80 мм і товщиною 5 – 10 мм, на відстані 20 мм від її країв. Смуги повинні бути з розривами, щоб при наклеюванні плити не утворювалися повітряні пробки. А посередині плити в двох, чотирьох місцях шльопки-маячки розміром 150 – 180 мм.
Суцільним способом розчинну суміш наносять, коли поверхня огороджувальної конструкції рівна, без виступів і заглиблень, а також коли в якості утеплювача використовуються мінераловатні або пінополістирольні плити. Шар наносять на всю поверхню плити і вирівнюють зубчастою теркою або шпателем з зубцями 10 – 12 мм. Перед нанесенням основного шару клейової суміші на утеплювач, необхідно поверхню утеплювача прогрунтувати цією ж клейовою сумішшю. При застосуванні суцільного способу, клейова суміш повинна бути віддалена від країв утеплювача на 10 – 15 мм.
В будь-якому випадку кількість розчину повинна бути таким, щоб з’єднувати плиту з основою не менше ніж на 60% її площини. Розчин не повинен потрапляти на торці плит, залишки розчину необхідно видалити.
Влаштування гідрозахисного шару.
Для влаштування гідрозахисного шару на поверхні плит зубчастим шпателем з висотою зуба 8 – 10 мм наносять суміш ANSERGLOB BCX 40, утоплюють в нього штукатурну арміровочну склосітку щільністю 145 г/м2, а потім гладко зашпакльовують так, щоб сітка опинилася всередині шару суміші на 1/3. Сітка укладається полотном зверху вниз з напуском на краї в 10 сантиметрів. Середня товщина армуючого шару – 3 мм, максимальна – 5 мм. Нанесення декоративного захисного покриття виконують по закінченню 3 діб після улаштування армуючого захисного шару. Перед нанесенням поверхні обробити однією з грунтуючих емульсій ANSERGLOB. При застосуванні екструдованих пінополістирольних плит в якості утеплювача перед приклеюванням до основи необхідно провести механічну обробку абразивним матеріалом її глянцевої поверхні з обох сторін.
Примітка: Роботи слід виконувати при температурі від +5°С до +30°С. Всі вищевказані рекомендації ефективні при температурі +20°С і відносній вологості повітря 60%. В інших умовах час окоркування, схоплення і затвердіння може змінитися.
При виконанні робіт, фасад необхідно захищати від потрапляння прямих сонячних променів, а також підвищеної вологості (дощу, туману).
Витрата суміші складає 4,5–5 кг/м2 для приклеювання пінополістиролу, 5–7 кг/м2 для приклеювання мінераловатної плити, 4–5 кг/м2 для виконання армуючого шару.
Технічні дані
Пропорція суміші | 0,22-0,24 л води/кг |
Час придатності до роботи | не менше 2 годин |
Відкритий час роботи | не менше 20 хвилин |
Міцність на стиск | не менше 15МПа |
Адгезія до бетону | не менше 0,75 МПа |
Адгезія до матеріалу (когезійний розрив по утеплювачу) |
через 7 діб твердіння |
Морозостійкість | 75 циклів |
Температура основи | від +5°С до +30°С |
Температура експлуатації | від -30°С до +80°С |